Główne atrakcje plenerowe w Kielcach

Estimated read time 3 minut czytania

Wybierasz się w Góry Świętokrzyskie? A może przejazdem będziesz w stolicy województwa Świętokrzyskiego i znajdziesz trochę czasu na zwiedzanie? Atrakcje w Kielcach – oto propozycje Ufoludek.pl

Kielce mają sporo do zaoferowania pod kątem turystyki. Gdzie najlepiej wybrać się w plener w tym mieście, by dobrze spożytkować czas podczas jednodniowej wycieczki?

Rezerwaty w Kielcach – Kadzielnia

Kielce przede wszystkim słyną z rezerwatów. Najpopularniejszym jest ten na Kadzielni, znajdujący się właściwie w samym sercu miasta. Nazwę tę kojarzymy chociażby z telewizji, bo co roku organizowana jest tam Noc Kabaretowa. Ale oczywiście w tym kieleckim amfiteatrze organizuje się wiele innych koncertów i imprez rozrywkowych.

Kadzielnia, to jednak nie tylko scena i widownia. To przede wszystkim duża przestrzeń ze skałami i urwiskami, które można obejść na piechotę, po specjalnie wytyczonych szlakach. Na terenie Kadzielni znajduje się około 25 jaskiń. Nie wszystkie są dostępne do zwiedzania. To jednak idealne miejsce na wędrówkę. Dla osób szukających wrażeń i adrenaliny, możemy zaproponować przejazd na linie o długości kilkuset metrów, zawieszonej nad przepaścią rezerwatu.

co zobaczyć Kielce atrakcje w Kielcach Kadzielnia
Atrakcje w Kielcach? Kadzielnia i amfiteatr

Kolejne rezerwaty w Kielcach oraz Telegraf

Inne rezerwaty, do których warto się udać będąc w Kielcach, to Ślichowice, Karczówka (z pięknym klasztorem na wzniesieniu), Białogon i Wietrznia. W każdym z nich znajdziemy specjalne szlaki, po których można chodzić nawet prze kilka godzin.

Sporą atrakcją w Kielcach jest Telegraf, wzgórze w południowej części miasta. Nazwę tę nosi samo wzgórze, stok narciarski znajdujący się na jego północnym zboczu, a także wieża telegraficzna na szczycie, charakterystyczna i widoczna z odległych okolic miasta Kielce. Zimą można tu oddać się narciarstwu oraz jeździe na łyżwach na lodowisku pod stokiem. Latem jest to doskonałe miejsce na wędrówki. Można też na dole pograć w minigolfa lub pojeździć na rolkach.

Ulica Sienkiewicza i Rynek w Kielcach

Chyba najbardziej popularnym miejscem Kielc jest „Sienkiewka” – bardzo długa ulica Henryka Sienkiewicza, rozciągająca się przez centralną część Kielc. Jest to wiele knajp, restauracji i innych atrakcji. W pobliżu znajduje się także Rynek, choć trzeba przyznać, nie należy do najpiękniejszych w kraju.

Weekend w Kielcach? Choć pomysł brzmi może nieco absurdalnie, to jednak stolica Świętokrzyskiego ma sporo do zaoferowania i na pewno jest tam co robić, podczas krótkiego pobytu.

Atrakcje w Kielcach: (c) Ufoludek.pl

Zobacz też:
>
>

Tematy pokrewne