Dom na przedmieściach – zalety takiej inwestycji

Estimated read time 3 minut czytania

Inwestycyjny zakup nieruchomości to jedna z form lokowania kapitału, która cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Po kilku latach możesz sprzedać nieruchomość z zyskiem, a w między czasie wynajmować ją. Pojawia się jednak pytanie – czy lepiej jest zdecydować się na zakup mieszkania w mieście, a może kupić dom na przedmieściach?

Sprawdź, jakich nieruchomości szukają najemcy w okolicy

Każda inwestycja, także ta w nieruchomości powinna być dobrze przemyślana. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, czy kupić dom na przedmieściach czy mieszkanie w centrum miasta – zweryfikuj rynek. Zastanów się, komu chcesz przez najbliższe lata wynajmować nieruchomość. Korzystniejszy będzie najem okazjonalny czy długoterminowy? W Twojej okolicy są uczelnie wyższe i potencjalnych najemców możesz szukać wśród studentów, czy jest to może miejscowość turystyczna i lepszym rozwiązaniem okaże się najem letnikom?

Dom na przedmieściach – zalety inwestycji

Zalet takiej inwestycji jest przynajmniej kilka. Po pierwsze, nieruchomości zlokalizowane na terenach podmiejskich często są o wiele tańsze (w przeliczeniu na metr kwadratowy) niż mieszkania w mieście. Po drugie, ich niewątpliwą zaletą jest lokalizacja. Coraz więcej osób poszukujących nieruchomości pod wynajem na długi termin zainteresowanych jest mieszkaniami lub domami położonymi w spokojnej, zielonej okolicy z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Po trzecie: dom pod miastem możesz wynająć w całości (na przykład rodzinie z dziećmi) lub firmie poszukującej kwater pracowniczych.

Na co zwrócić uwagę planując inwestycyjny zakup domu pod miastem

Znalazłeś dom na sprzedaż pod miastem w atrakcyjnej cenie? Zanim zdecydujesz się na inwestycyjny zakup nieruchomości sprawdź jej potencjał. Niska cena, zwłaszcza jeśli nieruchomość pochodzi z rynku wtórnego, może okazać pułapką. Zweryfikuj stan nieruchomości – sprawdź, czy konieczny będzie jej remont, a jeżeli tak, to w jakim zakresie. Kolejna kwestia to lokalizacja i dostępna infrastruktura. Weź pod uwagę takie kwestie jak to, czy w najbliższej okolicy są żłobki, przedszkola, sklepy, ośrodki zdrowia – wszystko to, co jest niezbędne do komfortowego funkcjonowania, a także czy okolica ta jest dobrze skomunikowana z najbliższym większym miastem. Te aspekty mogą okazać się istotne dla przyszłych najemców.

Dom na przedmieściach: (c) Ufoludek.pl / GT

Zobacz też:
> Nowe mieszkanie czy używane?
> Urządzanie wnętrz

Tematy pokrewne