MacBook – czy to najlepszy sprzęt do pracy?

Estimated read time 3 minut czytania

Kiedy planujemy zakup wydajnego laptopa do pracy, swoją uwagę skupiamy głównie na bezproblemowości, długim czasie pracy na baterii, dobrej jakości matrycy i wygodzie użytkowania. Wszystkie te cechy spełnia MacBook – rodzina MacBooków z linii Air i Pro, które mają szerokie zastosowanie. Ostatnie osiągnięcia Apple w dziedzinie wydajności wbudowanych procesorów, zwiększają już ogromną wartość tych urządzeń.

Poznaj MacBooka Air

MacBook Air to ultrabook, czyli laptop o lekkiej, smukłej obudowie, łatwy do przenoszenia i długo działający na baterii. Najnowszy model tego urządzenia charakteryzuje się minimalistyczną i cienką obudową, dużym ekranem o rozdzielczości 2560x1600p oraz wydajnym i energooszczędnym procesorem Apple M2, który ma zintegrowaną kartę graficzną. To kompletny sprzęt z jednolitą pamięcią RAM (której nie można wymienić ani rozbudować w przyszłości) oraz bardzo szybkim dyskiem SSD.

Dzięki temu, że Apple samodzielnie projektuje oprogramowanie dla swoich urządzeń, MacBook Air działa bezproblemowo, zapewniając szybkość i wydajność nawet po wielu latach użytkowania. To właśnie z takiej niezawodności znane są produkty z logo nadgryzionego jabłka. Chodzi tu nie tylko o specyfikacje techniczne, ale przede wszystkim o wysoką niezawodność.

Bateria i matryca laptopów Apple

Laptopy Apple są uważane za jedne z najlepszych na świecie i potrafią działać na baterii przez wiele godzin. Dzięki odpowiednio dobranym komponentom i autorskim rozwiązaniom, MacBooki są znane z długiego czasu pracy na jednym ładowaniu. Wspomniany wcześniej MacBook Air może działać nawet przez 12 godzin przy stałym połączeniu z internetem lub odtwarzać filmy przez 13 godzin, co wystarcza nawet na długie loty samolotem.

To jednak nie wszystkie zalety tych wyjątkowych urządzeń, ponieważ równie wysoko cenione są matryce stosowane przez Apple. Obraz wyświetlany na nich, oprócz doskonałych kolorów i głębokiej czerni, ma również wysoką ostrość i jasność. To efekt nie tylko rozdzielczości, ale także pewnych rozwiązań technicznych, które sprawiają, że ekrany zachwycają już od pierwszych chwil, co często podkreślają użytkownicy.

MacBook Pro – dobry wybór dla wymagających

Jeśli dużo podróżujesz i pracujesz jako programista, grafik, montażysta lub dźwiękowiec, MacBook Pro będzie w pełni wystarczający do wszystkich zadań. To urządzenie stworzone do ciężkiej i wymagającej pracy, wyposażone w potężne, 10-rdzeniowe procesory M2 Pro i 16-rdzeniowe karty graficzne, które są w stanie uruchomić wymagające gry komputerowe (choć nie jest to ich główne przeznaczenie).

Dzięki szybkiej, jednolitej pamięci operacyjnej i dyskowi SSD, korzystanie z plików na MacBookach Pro, jest bardzo wygodne. Zaawansowany system operacyjny MacOS jest dobrze zoptymalizowany pod kątem wielowątkowej pracy. Producent zadbał również o wygodną i cichą, podświetlaną klawiaturę oraz ogromny, gładki i wygodny gładzik, który uważany jest za jeden z najlepszych na świecie.

Co równie ważne, matryca o przekątnej 14,2″ oferuje oszałamiającą rozdzielczość 3024x1964p, co daje zagęszczenie obrazu na poziomie 254 pikseli na cal, przy częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Choć laptop tej klasy kosztuje ponad 10.000 zł, jest to sprzęt, który ma na siebie zarabiać i został zaprojektowany do takich celów. Jeśli oczekujesz absolutnie najlepszej wydajności, działania i jakości wykonania, obecnie trudno znaleźć coś lepszego niż MacBook Pro.

MacBook: (c) Ufoludek.pl / GT

Zobacz też:
> Najlepsze gry platformowe
> Ciekawostki o e-sporcie

Tematy pokrewne