Najbardziej zakorkowane miasta Polski i świata

Estimated read time 2 minut czytania

Nie ma niespodzianek, jeśli chodzi o najnowszy raport firmy Inrix. Wśród najbardziej zakorkowanych miast świata w 2022 roku, jak zwykle są znane metropolie. Poznaj najbardziej zakorkowane miasta w Polsce i na świecie

Największe korki samochodowe świata

Londyn, stolica Wielkiej Brytanii znalazła się na czele zestawienia. Zmotoryzowani mieszkańcy tego miasta w minionym roku stracili 156 godzin, siedząc w swoich samochodach, na zakorkowanych ulicach. To niewiele więcej (tylko jedną godzinę), niż mieszkańcy Chicago (USA). To miasto jest drugie w zestawieniu.

138 godzin spędzili w korkach mieszkańcy Paryża, stolicy Francji. Reszta niechlubnej dziesiątki, to od miejsca czwartego: Boston, Nowy Jork (oba miasta w USA), Bogota (Kolumbia), kanadyjskie Toronto, Filadelfia (USA), Miami na Florydzie w USA oraz Palermo we Włoszech.

Najbardziej zatłoczone ulice polskich miast

W pierwszej setce jest pięć polskich miast. Ciekawe, czy ich kolejność zaskoczy kierowców? Według raportu, najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce w 2022 r. był Wrocław. Uplasował się na 35. miejscu listy, a kierowcy stracili średnio 80 godzin. To i tak o 4% mniej niż rok wcześniej. 44. pozycję zajął Poznań, miejsce 51 – Warszawa, miejsce 53 – Kraków. Piątym z opolskich miast w tej klasyfikacji była Łódź.

Dodamy, że sklasyfikowano tysiąc miast z 50. krajów świata.

Najbardziej zakorkowane miasta: (c) Ufoludek.pl

Zobacz też:
>

Tematy pokrewne