Najpopularniejsze trendy w e-sporcie

Estimated read time 3 minut czytania

E-sport jest szybko rozwijającą się dziedziną sportu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Jakie są obecnie najpopularniejsze trendy związane z wirtualną rywalizacją? Trendy w e-sporcie

Streaming

Jednym z największych trendów związanych z e-sportem jest streaming, czyli dzielenie się swoimi rozgrywkami na żywo poprzez przystosowane do tego platformy, takie jak Twitch czy YouTube. Jest to źródło zarobku dla wielu streamerów, a widzowie chętnie uczą się nowych rzeczy podczas oglądania stylu gry innych graczy. Jednocześnie nawiązują ciekawe relacje i tworzą zgrane społeczeństwo.

Gry mobilne

Gry mobilne są znacznie łatwiejsze w obsłudze niż gry komputerowe, a przy tym mają zdecydowanie mniejsze wymagania. Wzrost ich popularności sprawił, że e-sport jeszcze bardziej rozprzestrzenił się na całym świecie. Gracze mogą z łatwością brać udział w różnego rodzaju turniejach na urządzenia mobilne i dzielić się swoimi wrażeniami oraz doświadczeniami.

E-sport w szkołach i na uczelniach

E-sport cieszy się największym zainteresowaniem wśród młodszych widzów, przez co często organizowane są turnieje w szkołach i na uczelniach. Czasami są to wydarzenia lokalne przeznaczone dla uczniów lub studentów danej placówki, a innym razem przybierają rangę ogólnokrajową. Biorą w nich udział osoby lubiące grać dla relaksu i zabawy, ale także gracze, którzy poważnie myślą o karierze profesjonalnego gamera.

E-sport w firmach

Nie tylko młodzież interesuje się grami. Dorosłe osoby również często spędzają wolny czas w wirtualnych światach, a wielu dyrektorów i managerów doceniło możliwości związane z e-sportem. Duża część firm organizuje wewnętrzne turnieje e-sportowe, co pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy, poprawia wydajność pracowników, a jednocześnie pozwala na stworzenie silniejszych więzi pomiędzy osobami związanymi z firmą.

Wirtualna rzeczywistość

W wersji VR dostępnych jest coraz więcej gier, a gracze z wielką chęcią poznają wirtualną rzeczywistość. Pozwala ona na jeszcze większą interakcję między graczami, a także oferuje innowacyjne sposoby gry. Między innymi dzięki e-sportowi technologia wirtualnej rzeczywistości bardzo szybko się rozwija i prawdopodobnie z czasem będą w niej organizowane największe wydarzenia ze świata sportów elektronicznych.

Branża e-sportu

E-sport jest coraz bardziej postrzegany jako potężny i prężnie rozwijający się biznes. Firmy inwestują w zawodników i drużyny, a także sponsorują nagrody turniejowe. Tym sposobem skutecznie się reklamują. Wśród marek aktywnie zainteresowanych promocją w esporcie, można znaleźć typowo gamingowe firmy, takie jak Logitech, Razer czy Roccat. Normą jest jednak, że wśród oficjalnych sponsorów drużyn lub turniejów są m.in. Samsung, Mercedes, BMW, a nawet Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych.

Trendy w e-sporcie: (c) Ufoludek.pl / GT

Zobacz też:
> Ciekawostki o e-sporcie
> Zasięgi na Instagramie

Tematy pokrewne