Porównanie konsol Xbox Series S i Xbox Series X od Microsoftu

Estimated read time 3 minut czytania

Kiedy Microsoft wprowadził na rynek dwie nowe konsole – Xbox Series S i Xbox Series X, wiele osób zaczęło zastanawiać się, który model wybrać. W końcu oba urządzenia mają wiele zalet, które przyciągają graczy, a także na obu modelach możemy grać w te same gry, a różnicą jest jakość obrazu i płynność gry. Dużą zaletą obu konsol jest kompatybilność wsteczna, co polega na tym, że mamy dostęp do gier z czterech generacji konsoli Xbox. Dzięki temu można grać zarówno w najnowsze tytuły, a także będziemy mogli wrócić do gier, w które graliśmy parę lat temu

Abonament i członkostwo w EA Play

Kolejną korzyścią nowych konsol jest subskrypcja Game Pass Ultimate, która daje dostęp do setek gier, w tym w dniu ich premiery. Abonament nie tylko umożliwia granie w trybie wieloosobowym, ale także zawiera członkostwo w EA Play, co daje jeszcze więcej gier do wyboru. Mało tego, ta subskrypcja to również wiele bonusów w grach, w tym również tych na komputerze (np. odblokowane postacie w grach takich, jak LoL czy Valorant).

Xbox Series S

Na początek warto wspomnieć, że Xbox Series S jest najtańszą konsolą spośród tych dostępnych od Microsoftu i PlayStation, gdyż jej cena w dniu premiery wynosiła 1349 zł, a obecnie można ją kupić nieco taniej.

W porównaniu do kosztu komputera lub laptopa, który nadaje się do grania, konsola Xbox Series S jest bardzo atrakcyjną opcją, która umożliwia granie w setki różnych gier. Mimo niższej ceny, konsola ta ma imponującą specyfikację, gdyż posiada 8-rdzeniowy procesor AMD Zen 2 z 3,6 GHz oraz mocną kartę graficzną, co pozwala na grę w rozdzielczości 1440p przy 120 klatkach na sekundę, a także umożliwia oglądanie filmów w 4K. Jest to konsola w pełni cyfrowa, co sprawia, że jest znacznie mniejsza od Xbox Series X, co dla wielu jest dużym plusem.

Xbox Series X

Xbox Series X z kolei jest najmocniejszą konsolą na rynku, gdyż oferuje rozdzielczość 4K, płynność do 120 klatek na sekundę, HDR, ray tracing i wiele innych funkcji, co sprawdzi się dla bardziej wymagających graczy. Mimo swojej mocy, konsola ta nie jest ani duża, ani droga, a jej neutralna, czarna obudowa w minimalistycznym stylu pasuje do większości wnętrz.

Cena Xbox Series X wynosiła 2249 zł w dniu premiery i nie zmieniła się znacznie, dlatego, jeśli zależy ci na wyższej jakości podczas grania, lepiej dopłacić i kupić tą konsolę. Konsola posiada 16 GB pamięci RAM GDDR6 (w Series S jest tylko 10 GB) oraz dysk SSD o pojemności 1 TB (czyli dwukrotnie więcej niż w Series S), co wystarcza na wiele najnowszych gier.

Xbox Series S: (c) Ufoludek.pl / GT

Zobacz też:
> Fotele gamingowe
> Gry video

Tematy pokrewne